KEP IK ( PERSONEL KEP UYGULAMALARI )
Ana Sayfa / Hizmetler / KEP IK ( PERSONEL KEP UYGULAMALARI )

E-Bordro, işverenlerin çalışanlarına ücret bordrolarını elektronik ortamda yasal geçerliliği olan ve güvenli bir şekilde ilettikleri bir sistemdir. İş Kanunu'nun 37. maddesine göre, işverenler işyerinde veya bankaya yaptıkları ödemelerde işçilere ücret hesabını gösterir imzalı veya işyerinin özel işaretini taşıyan bir pusula vermek zorundadır.

E-Bordro, işverenlerin çalışanlarına ücret bordrolarını elektronik ortamda yasal geçerliliği olan ve güvenli bir şekilde ilettikleri bir sistemdir. İş Kanunu’nun 37. maddesine göre, işverenler işyerinde veya bankaya yaptıkları ödemelerde işçilere ücret hesabını gösterir imzalı veya işyerinin özel işaretini taşıyan bir pusula vermek zorundadır. Ayrıca, çalışanların bordrolarını gördüğünü ve teslim aldığını ispat etme yükümlülüğü de işverene aittir.

Bu sistem, geleneksel süreçteki işgücü kaybını ve ek maliyetleri önler. Bordrolar basıldıktan sonra farklı lokasyonlara gönderilmesi ve imzalanması yerine, e-Bordro ile çalışanlara KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) mailleri üzerinden elektronik olarak iletilir. Bu sayede zaman ve maliyet tasarrufu sağlanır.

Çok çalışanı olan veya birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren şirketler için e-Bordro, iş süreçlerini daha verimli hale getirir ve işverenlere büyük kolaylık sağlar. İmzalı nüshaların arşivlenmesi gibi ek yüklerden kurtulmak, işletmelerin daha etkin çalışmasına katkıda bulunur.

 

Endüstri 4.0
Bize Ulaşın
0 (216) 328 98 85
0 (216) 612 91 88
info@as-aybilgisayar.com
Fatih Sultan Mehmet Mh. Balkan Cad. No:8 Kat: 3 D:7 Ümraniye / İSTANBUL